Technika

2-osiowa betonomieszarka na podwoziu DAF

Podwozie DAF FA LF55 z zabudową betonomieszarka wyprodukowaną przez Fabrykę Maszyn w Leżajsku umożliwia regulację wysokości zabudowy, co ma ogromne znaczenie w transporcie betonu. Mały promień skrętu znacznie ułatwia manewrowanie pojazdem, a jego małe gabaryty pozwalają na eksploatację pojazdu w warunkach trudnych dla 4-osiowego podwozia.
 

Wyposażenie samej betonomieszarki jest identyczne, jak w innych tego typu zabudowach o większych pojemnościach. Zabudowa posiada wszystkie elementy oraz udogodnienia niezbędne do sprawnego funkcjonowania betonomieszarki na placu budowy oraz w transporcie betonu na drodze. Samochód został wyposażony w silnik o mocy 250 KM spełniający normę emisji spalin Euro 5 i dziewięciostopniową manualną skrzynię biegów. Dodatkowo wyposażony został radia CB i CD.
            
O komfort pracy kierowcy dba zainstalowana klimatyzacja, fotel na zawieszeniu pneumatycznym, mechanicznie regulowana kolumna kierownicy obitej miękkim materiałem oraz elektrycznie sterowane lusterka. W kabinie znajdują się ponadto dwa dodatkowe fotele dla obsługi zabudowy betonomieszarki.

Firma Trans-Lis-Bet zajmuje się produkcją betonu i istnieje na rynku polskim od 1984 roku. Głównym profilem działalności firmy jest produkcja betonu towarowego dla firm budowlanych oraz odbiorców indywidualnych. Firma posiada własną bazę transportową, a "betoniarka" na podwoziu DAF LF55, będzie wykorzystywania do realizowania najmniejszych zamówień.