Fotoradary

Fotoradary z podwyższonymi limitami prędkości. Cel? Inspekcja drogowa ma mniej pracy

19-10-2016
Aż jedna czwarta urządzeń wyłapuje tylko najcięższe przewinienia. Czemu? By inspekcja drogowa miała mniej pracy – wynika z ustaleń DGP. Rząd nie widzi problemu.

ODCINKOWY POMIAR PRĘDKOŚCI MAJ 2016

poniedziałek, 30-05-2016
Do końca ubiegłego roku Odcinkowy Pomiar Prędkości działał w czterech miejscach Polski. Dziś lokalizacji jest 16. Gdzie Główny Inspektorat Transportu Drogowego robi zdjęcia?

Ruszył system fotoradarów na Węgrzech

poniedziałek 11-04-2016
Ambasada RP w Budapeszcie poinformowała, że 5 kwietnia 2016 r. został uruchomiony na Węgrzech rozbudowany system zaawansowanych wideo- i fotoradarów. Na terenie całych Węgier - zarówno na autostradach i drogach ekspresowych, jak i na drogach krajowych - w 134 lokalizacjach zaczną działać punkty kontrolne wyposażone w foto- i wideorejestratory.

Popis niekompetencji? Odcinkowy pomiar prędkości wielką klapą!

piątek, 05-02-2016
By nie stracić unijnego dofinansowania - jeszcze przed końcem ubiegłego roku - Główny Inspektorat Transportu Drogowego dokonał odbioru 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru średniej prędkości. Nie oznacza to jednak, że wszystkie one działają pełną parą..

Mandaty z zagranicy i Krajowe Punkty Kontaktowe

poniedziałek, 28.12.2015
W tym roku kraje UE wszczęły 320 tys. spraw o wykroczenia polskich kierowców. Głównie we Francji, w Niemczech i Austrii. Powód: bardziej restrykcyjne prawo niż w Polsce.

Koniec z mandatami od straży miejskich i gminnych

piątek, 17-07-2015

W czasie posiedzenia (14.07.2015) podkomisji zajmującej się projektem zmian w Prawie o Ruchu Drogowym posłowie opowiedzieli się w końcu za odebraniem strażom miejskim i gminnym prawa do używania fotoradarów. Procedura zmian w przepisach ruszyła - teraz zmany muszą być procedowane przez SEJM RP.

Mandaty z fotoradarów niekonstytucyjne

czwartek, 16-07-2015

Inspekcja Transportu Drogowego gromadzi i udostępnia dane kierowców zarejestrowanych przez fotoradary na podstawie przepisów niezgodnych z ustawą zasadniczą. Orzekł tak Trybunał Konstytucyjny i odroczył na dziewięć miesięcy wejście w życie wyroku. Do tego czasu rządzący mają czas na zmianę prawa.

Fotoradarowe kontrowersje

środa, 01-04-2015

Do Sejmu trafił poselski projekt tzw. ustawy fotoradarowej, wg której mandaty za nadmierną prędkość na podstawie zdjęć z urządzeń rejestrujących mieliby płacić nie łamiący przepisy kierowcy, ale właściciele pojazdów (osoby prywatne i firmy). Zdaniem ekspertów Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), zmiany mogą przyczynić się do nagłego wzrostu niebezpiecznych zachowań na polskich drogach i narazić wszystkie funkcjonujące w Polsce firmy, użytkujące na co dzień auta służbowe, na poważne koszty.

Strony